Biedrības “Notici sev!” prezentācijas diena

 

Invalīdu biedrība “Notici sev!” 5. martā nosvinēja 9 gadu jubileju – prezentācijas dienu. “Mēs vairs neesam pirmklasnieki, bet gan kārtīgi skolnieki, jo labi saprotam, ko gribam un varam, kopā darbojieties esam kļuvuši daudz stiprāki un spējam paveikt vēl vairāk...”, tā ievada uzrunā teica b-bas valdes locekle Lūcija Vaivare. Vienmēr tiekties uz priekšu, drosmi un izturību, kā arī realizēt daudz jaunu projektu mums novēlēja Mālpils domes priekšsēdē­ tāja vietniece Solvita Strausa. Paldies viņai par labiem vārdiem, atsaucību un atbalstu! Mūsu biedrībai ir izveidojusies sadarbība ar 12. Saeimas deputāti, partijas “No sirds Latvijai” priekšsēdētāju Ingunu Sudrabu. Viņa teica uzmundrinošus vārdus – pats galvenais, noticēt sev, nepadoties un nekrist izmisumā. Atrodoties opozīcijā, partijas “No sirds Latvijai” motīvs ir: “Darīt visu no sirds, vienmēr doties uz priekšu un no sirds arī dzīvot!” Mūsu biedrības prezentācijas dienā patīkamu pārsteigumu sagādāja bērnu popgrupa “Noslēpums” no Jelgavas ar skaistajām dziesmām un dejām. Populāras un vēl nedzirdētas dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem mums izpildīja dziedātāja Indra Lintiņa. Viņa dāvināja biedrībai savu jauno grāmatu par Eduardu Rozen­ štrauhu, kurā ierakstīti vārdi: “Laimīgs tas, kurš draudzējas ar savu prātu un sirdi.” Mūsu biedrībai ir daudz noturīgu draugu no Siguldas invalīdu biedrības “Cerību spārni”, kuri sniedza priekšnesumus – dziesmas un dejas. Mālpils sociālā dienesta darbiniece Kristīne Dravniece iepriecināja pasākuma dalībniekus ar jauku dziesmu “Lai Tevi sargā un palīdz Dievs”. Līga bija iemācījusies izteiksmīgi norunāt vēlējumu svētku dalībniekiem. Mūsu pašmāju mākslinieki Sanitas Vītumas vadībā bija ļoti atraktīvi, ar labu humora izjūtu, izdejojot tautas dziesmu “Rikšiem, bērīt’, es palaidu”. Skaista bija arī krāsaino lakatiņu deja. Neraugoties uz to, ka biedrībā darbojas cilvēki ar nopietnām veselības problēmām, daudzi tomēr cītīgi piedalās dažādās aktivitātēs: sveču un ziepju liešanā, ir apguvuši zīmju valodu, dekupāžu, dejošanu, dziedāšanu, pavārmākslu un citas prasmes. Dalībnieki kļuvuši daudz atvērtāki un drošāki. Prieks redzēt progresu un pozitīvas pārmaiņas cilvēku acīs un sirdīs, ko apstiprināja arī interešu pulciņa audzinātāja Līga Kaulača. Notika arī Jausmas Saliņas darbu prezentācija, kura ar savu darbu izstādi “Parastu lietu neparastas pārvērtības” jau ir piedalī­ jusies Neretas kultūras nama bibliotēkā, Mazzalves pagastā, Erberģes pamatskolā, Rīgā, Ziepniekkalna sākumskolā un Sunta­ žu vidusskolā. Jausma dalījās ar pieredzi, kā no vienkāršiem materiāliem, ko citi met ārā, var izgatavot tik neparasti skaistas lietas. Viņa ir uzaicināta savus mākslas darbus rādīt arī Suntažu internātpamatskolā un Brīvdabas muzejā. Pasākuma noslēgumā biedrības “Notici sev!” valdes locekle Ingrīda Muraško dalījās savās pārdomās par paveikto. Mēs patie­ šām varam būt priecīgi un laimīgi, atskatoties uz sasniegto. Laikam jau pats svarīgākais ir priecāties par dzīvi un domāt pozitīvas domas. Sekoja Mihaila Naimi dzejoļa lasījums, ko Ingrīdai no Anglijas atsūtīja meita Agate. “Jums jādomā tā, it kā Jūsu domas būtu debesīs ierakstītas un katrs tās varētu redzēt. Un tā tas patiesībā arī ir. Jums jārunā tā, it kā pasaule būtu liela auss, kas vēlas jūs saklausīt. Un tā tas patiesībā arī ir...” Aina Koļče Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts | www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |

<< Atpakaļ uz sarakstu